بنام خدای مهربان و بخشنده

پیام مدیرعامل شرکت پتروشیمی دماوند بمناسبت روز ایمنی

دوشنبه هفتم مهر ماه  1399

هفتم مهر “روز ملی ایمنی و آتش نشانی” روز تجلیل و قدردانی و یادآور رشادت های غیور مردانی از جنس ایثار، شهامت و شهادت است

رشادت آتش‌نشانان صنعت نفت در هفتمین روز مهرماه سال ۱۳۵۹، مقارن با نخستین روزهای شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، نماد درخشان پایمردی و از خودگذشتگی کارکنان خدوم و و از خود گذشته این صنعت در حفاظت از تاسیسات است و این روحیه ارزشمند در دهه های مختلف و دشوار این صنعت چه در زمان جنگ و چه پس از آن متجلی است،بر خود وظیفه می دانم این مناسبت مبارک را به یکایک شما عزیزان فداکار و ایثارگر شرکت پتروشیمی دماوند تبریک عرض نموده و توجه همکاران گرامی را به اهتمام جدی به موارد ذیل جلب
می نمایم.

۱-ارتقاء و نهادینه کردن سطح فرهنگ و آموزش ایمنی در شرکت.

۲-تعهد دو چندان نسبت به رعایت الزامات و دستورالعملهای HSE .

۳-اقدام موثر و مستمر در جهت ارتقاء آگاهی و فرهنگ HSE کارکنان.

۴-تعهد و ایمان در اثربخشی این نظام بسیار مهم است و مدیران در تمامی سطوح باید فرهنگ HSE را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

۵-شناسایی روزآمد خطرات، ارزیابی و مدیریت موثر ریسک های ناشی از فرآیندها، فعالیت ها و شیوه های مدیریت حرفه ای با توجه به وجود کمیته مدیریت ریسک در شرکت.

۶-اقدام نسبت به تجهیز و به روز کردن سیستم ایمنی و آتش نشانی و رفع کمبودها برابر استانداردهای موجود.

۷- اقدامات پیشگیرانه در عملیات های روزانه و راهکارهای مقابله با آنها، شناسایی، برنامه ریزی و تمهیدات لازم متناسب با فرآیند شرکت.

۸- شناسایی نقاط آسیب پذیر،بررسی علل و تلاش برای رفع آنها با برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه متقابل.

9- لزوم حفظ آمادگی و افزایش قوای جسمانی آتشنشانان بر اساس تقویم ورزشهای تخصصی-عملیاتی و ارائه برنامه تمرین های صبحگاهی و مستمر تیم آتشنشانی و برگزاری مانورهای ترکیبی اطفای حریق و نجات برای مقابله با حوادث و شرایط اظطراری.

در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های مستمر و شبانه‌روزی تمامی عزیزان و همکاران گرامی ، از مدیران،روسا و مسئولین محترم تمامی واحدها انتظار دارم با بهره‌گیری از توانمندی‌های ارزشمند سرمایه انسانی، تدابیر و اقدام‌های لازم را برای تحقق موارد فوق به‌کار گیرند. یقین داشته باشید تلاش‌ها و رشادت‌های شما نزد خدای متعال محفوظ و ماندگار خواهد بود.

محمدرضا سمیعی